20/02/17 - 12:42h

Dubai: Kraj za Jelenu i u dublu

Srpska teniserka Jelena Janković završila je učešće na WTA turniru u Dubaiju.

Nakon poraza u singlu od Mone Bartel, Jelena Janković je završila učešće i u dublu, pošto je u tandemu sa Anastasijom Pavljučenkovom poražena od Klepac i Martinez Sančez sa 6:4, 6:4, nakon 74 minuta igre.

Slovenačko/španska kombinacija u drugom kolu igra protiv drugih favorita turnira, Vesnine i Makarove iz Rusije.

Meč je obilovao brejkovima, bilo ih je pet u prvom i tri u drugom setu. Srpsko/ruski tandem je imao veliku priliku da odvede borbu u treći set, ali su Jankovićeva i Pavljučenkova ispustili velikih 4:1 u drugoj deonici, izgubivši pet gemova za redom, samim tim i meč.

Na najnovijoj WTA rang listi, Jelena Janković je doživela novi pad, pa je sada 51. teniserka sveta.

Teme:   Jelena Janković, Vesti