07/01/17 - 19:12h

Dominacija čeških teniserki: Pliškova trijumfovala u Brizbejnu, Sinijakova u Šenženu

Češke teniserke Karolina Pliškova i Katarina Sinijakova na startu sezone osvojile su svoje prve WTA turnire.

Češka teniserka Karolina Pliškova osvojila je titulu u Brizbejnu, pošto je u finalu turnira pobedila Francuskinju Alize Korne, rezultatom 6:0, 6:3.

Do sedmog trofeja u karijeri 24-godišnja Čehinja došla je nakon 68 minuta igre, a bodovi osvojeni na turniru vratiće je na petu poziciju WTA liste, što je njen najbolji plasman.

Karolina je u 2016. bila finalistkinja JU-Es Opena, osvajila je Fed kup za Češku, a trijumfom u Brizbejnu nagovestila je dobru formu pred početak prvog Gren slem a u sezoni.

Sa druge strane, njena zemljakinja, Katarina Sinijakova osvojila je prvi trofej u karijeri, pošto je u zaršnici turnira u kineskom Šenženu bila bolja od Amerikanke Alison Risk sa 6:3, 6:4..

– Sjajna nedelja za mene. Nisam igrala najbolje, ali uspela sam da pobedim i srećna sam zbog toga. Izuzetna početak godine izjavila je 20-godišnja Čehinja, koja je na putu do trofeja eliminisala četvrtu teniserku sveta Simonu Halep i Džoanu Kontu, desetu sa WTA liste, a bila je bolja i od naše Nine Stojanović u četvrfinalu.

Nakon ovog uspeha, Sinijakova će po prvi put ući među najboljih 50 – naći će se na 37. poziciji.

Sinijakova je u Brizbejnu u dublu nastupala sa srpskom teniserkom Jelenom Janković. One su u četvrfinalu poražene od Hlavačkove i Peng, koje su osvojile turnir.

Teme:   Karolina Pliškova, Katarina Sinijakova, Vesti, WTA u Brizbejnu, WTA u Šenženu