21/04/13 - 18:01h

Dolonc i Krunić poražene, Srbija ide u niži rang

Srpske teniserke Vesna Dolonc i Aleksandra Krunić nisu uspele da donesu pobedu Srbiji i opstanak u svetskoj grupi Fed kupa. Srpkinje su poražene od Nemica ukupnim rezultatom 3:2, a dubl Krunić/Dolonc poražen je od nemačkog dubla Grenefeld/Lisicki rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:4.

A. Krunić/ V. Dolonc24
A.L. Grenefeld/ S. Lisicki66
Vesna Dolonc

Srpskom dublu nije dobro krenulo na početku susreta. Iskusnije i znatno uigranije Nemice su od starta preuzele inicijativu i sa dva brejka stigle do visoke prednosti – 3:0. Srpkinje su sve probale kako bi se vratile u meč i najpre su vratile jedan brejk, a onda su dobile gem na svoj servis i smanjile prednost domaćih takmičarki na 2:3. Ipak, više od toga nisu mogle protiv iskusnijih rivalki. Lisicki i Grenefeld su dobile tri gema u nizu i prvi set rešile u svoju korist posle pola sata igre rezultatom 6:2.

U drugom setu egal rezultat držale su Aleksandra i Vesna četiri gema, a onda su Nemice krenule u ofanzivu, što im se isplatilo. Uspele su da oduzmu servis Srpkinjama i dodju do visoke prednosti od 5:2. Nakon toga Dolonc i Krunić su se delimično vratile u meč, došle do 4:5, ali dalje nisu mogle. U sledećem gemu, iako su naše teniserke imale šanse za brejk, Grenefeld i Lisicki su osvojile svoj servis gem i dobile drugi set rezultatom 6:4.

Srbija će 2014. igrati u Svetskoj grupi II, gde je poslednji put nastupala pre dve godine.

Teme:   Aleksandra Krunić, Fed kup, Srbija- Nemacka, Teniserke, Turniri, Vesna Dolonc, Vesti