07/07/15 - 18:38h

Đoković veličanstvenim preokretom do četvrtfinala Vimbldona!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Vimbldona, pošto je nadoknadio dva seta zaostatka u duelu protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona i slavio sa 3:2, po setovima 6:7(6), 6:7(6), 6:1, 6:4, 7:5 posle tri sata i 45. minuta igre.

N. Đoković66667
K. Anderson77145

Djok1

Djok1

Ovo je bio šesti međusobni okršaj između Đokovića i Andersona i peti trijumf prvog reketa sveta. Novak će u borbi za prolaz u polufinale igrati protiv Hrvata Marina Čilića, koji je bio bolji od Amerikanca Denisa Kudle sa 6:4, 4:6, 6:3, 7:5.

Četvrti put u karijeri srpski teniser je uspeo da preokrene nakon rezultatskog zaostatka od 0:2, a drugi put na Vimbldonu.

Đoković je odmah u uvodnom gemu imao brejk priliku, ali nije uspeo da je realizuje, nakon sjajne reakcije na mreži Južnoafrikanca, da bi potom i Anderson imao dve na servis Novaka, ali bez uspeha. U nastavku su teniseri imali u nekoliko navrata 0:30 na servis protivnika, ali nije bilo situacije za brejk, da bi odluka na kraju pala u taj-brejku.

Prelomni detalj u odlučujućem gemu odigrao se pri rezultatu 6:6, kada je Novak odservirao duplu servis grešku, što je Anderson iskoristio i zatim as udarcem stavio tačku na prvi deo igre rezultatom 8:6.

Anderson

Anderson

U drugom setu Južnoafrikanac u četvrtom gemu dolazi do dve brejk lopte, ne koristi prvu, ali zato uspeva da realizuje drugu i da povede sa 3:1. Međutim, Novak nije paničio, sa nekoliko sjajnih udaraca, pre svega riterna uspeo je da već u narednom gemu uzvrati ribrejkom.

U 11. gemu Novak se suočavao sa dve set lopte na svoj servis, ali je oba puta bio priseban i sjajnim servis vinerima uspeo je da otkloni opasnost. Epilog drugog seta je bio identičan kao i u prvom, otišlo se u taj-brejk, a tamo smo ponovo videli dramu. Đoković je imao dva mini brejka prednosti, ali je Anderson uspeo to da nadoknadi, a zatim i da realizuje treću set loptu posle sjajnog voleja na mreži.

Usledio je munjevit odgovor prvog tenisera planete, koga nije demoralisao veliki rezultatski zaostatak. Novak je odmah oduzeo servis rivalu, a zatim u nastavku, u šestom gemu, duplirao prednost brejka i ubedljivim rezultatom od 6:1 osvojio treći set.

Đoković je već u ranoj fazi četvtog seta izvršio pritisak na servis Andersona i to mu se isplatilo u trećem gemu, za prednost od 2:1. Do kraja seta znalački je sačuvao prednost i sa 6:4 odveo duel u odlučujući set.

Nole3

Nole3

Novak se u četvrtom gemu petog seta suočavao sa dve vezane brejk lopte, ali je ipak uspeo da se iščupa iz teške situacije. Prelomni detalj susreta odigrao se u 11. gemu, kada je srpski teniser napravio krucijalni brejk, koji ga je odveo u četvrtfinale.

Novak Đoković je dvodnevni četvrtfinalni okršaj završio sa 43 vinera i 19 neiznuđenih grešaka, dok je njegov rival upisao 71 direktan poen i 41 grešku.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Grend Slem, Novak Djoković, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon, Četvrto kolo