12/03/14 - 01:28h

IV: Đoković uz oscilacije do osmine finala

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković plasirao se u osminu finala masters turnira u Indijan Velsu, savladavši u trećem kolu Kolumbijca Alehandra Gonsalesa sa 2:1, po setovima 6:1, 3:6, 6:1, posle nešto više od sat i po vremena igre. U osmini finala, Đokovića očekuje duel protiv Hrvata Marina Čilića koji je nešto ranije pobedio Španca Tomija Robreda sa 6:4, 6:3.

indijan vels 2

Novak je nakon osvojenog uvodnog gema na svoj servis, odmah u narednom pritisnuo rivala i uspeo da napravi brejk i povede sa 2:0. Nastavio je Novak sa sigurnom i superiornom igrom i u četvrtom gemu napravio dupli brejk za vođstvo od 4:0. Do kraja seta, Kolumbijac je uspeo da se upiše na semaforu i osvoji jedan gem, a Novak je rutinski set završio as udarcem za 6:1.

U drugom setu drugačija slika, oba igrača sigurno drže svoj servis sve do osmog gema, kada dolazi do malog opuštanja u igri Novaka Đokovića, usledile su i neke neiznuđene greške, što Kolumbijac koristi i dolazi do prednosti od 5:3. U narednom gemu, Gonsales se nije uplašio ukazane šanse i sigurnim servisom stiže do izjednačenja u setovima 6:3.

U trećem setu, Novak je shvatio da je vrag odneo šalu, podigao je nivo igre, odmah na startu pritisnuo rivala i oduzeo mu servis i poveo sa 2:0. Prednost brejka je udvostručio u šestom gemu kada dolazi do nedostižne prednosti i uspeva potpuno da slomi rivala, da bi u narednom gemu sigurnim servisom osvojio set rezultatom 6:1 i tako izborio plasman u osminu finala.

Teme:   Vesti