03/11/15 - 23:07h

Đoković u osmini finala! (Masters Pariz)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala na Mastersu u Parizu. On je u drugom kolu sa 2:0 u setovima savladao Brazilca Tomasa Belučija.

N. Đoković76
T. Beluči53

Meč između Novaka Đokovića i Tomasa Belučija trajao je sat vremena i 35 minuta, a Srbin je slavio sa 2:0 u setovima i plasirao se u osminu finala na poslednjem Mastersu sezone.

Brazilac je napravio prvi brejk u meču i poveo sa 3:2, ali je Đoković odmah vratio servis i izjednačio rezultat. U dvanaestom gemu Novak je još jednom osvojio servis protivnika i tako došao do konačnih 7:5 u ovom delu meča.

Sve do osmog gema drugog seta ni jedan ni drugi nisu imali brejk prilike. Novak je jedinu šansu dobio u osmom gemu i iskoristio je za vođstvo od 5:3. Servirao je za meč i realizovao prvu meč loptu – 6:3.

U osmini finala Novak će igrati sa boljim iz susreta dva Francuza, Žila Simona i Benoa Pera. I sa jednim i sa drugim Đoković ima pozitivan skor.

Teme:   Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti