15/11/14 - 18:08h

Đoković slomio japanskog samuraja za novo Masters finale! (analiza)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale završnog Mastersa u Londonu, pošto je u tri seta savladao Japanca Keija Nišikorija – 6:1, 4:6, 6:0. Japanac je prvi teniser koji je Novaku uspeo da uzme set od polufinala Šangaja, ali je naš teniser sigurnom igrom ipak stigao do 31. uzastopne pobede u dvorani.

Novak-Djokovic-img24212_668

Novak se plasirao u svoje treće uzastopno finale u Londonu, a u nedelju će pokušati da osvoji četvrtu titulu na Završnom Mstersu sezone.

Đoković je prvi set odigrao u stilu u kome je igrao i prethodne duele, bio je izuzetno dominantan, nije dozvoljavao rivalu ni promil šanse i prvi set je rešen za samo 23. minuta. Srpski teniser je sjajno servirao, a koliko je Novak superioran, najbolje oslikava podatak da je izgubio samo tri poena na svoj servis, dok je japanski teniser imao puno problema na drugi servis, na koji u prvom delu igre nije osvojio nijedan jedini poen.

Nastavio je Srbin tamo gde je stao u prvom setu, iako je Nišikori zaigrao nešto agresivnije i angažovanije. Kao da je došlo do određenog opuštanja u Novakovoj igri u drugom gemu drugog seta, što je Japanac iskoristio i uspeo da napravi prvi brejk na meču iz prve prilike. Đoković je bio vidno iznerviran reakcijom publike, koja je aplaudirala, nakon duple servis greške koju je napravio, a koja je omogućila japanskom teniseru da vrati brejk. Nišikori je igrao daleko bolje u drugom setu, proradio je forhend i počeo je da preti i na servis Đokovića. Japanac je iskoristio pad srpskog tenisera i uspeo da poravna rezultat u setovima.

Britain Tennis ATP Finals

Nije uspevao Novak da se vrati u ritam ni na startu trećeg seta, pa je Nišikori imao nove dve brejk lopte. Ipak, od tog trenutka, prvi teniser sveta počeo je bolje da servira, i uspeo da se izvuče iz nezgodne situacije. Novak je od tog momenta zagospodario terenom i nije dopustio Japancu nijedan gem.

Novak Đoković je meč završio sa 14 direktnih poena i 13 neiznuđenih grešaka, a imao je tri asa i dve duple servis greške. Đoković je 13. puta izlazio na mrežu i osvojio 8 poena. Nišikori je imao 18 direktnih poena i 25 neiznuđenih gresaka.

U drugom polufinalu, od 21 čas, sastaju se Švajcarci Rodžer Federer i Stan Vavrinka.

Teme:   Analiza, ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Kei Nisikori, Masters, Masters u Londonu, Novak Djoković, Polufinale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti