29/05/17 - 14:39h

Đoković savladao prvu prepreku ka odbrani trona!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković odbranu titule na Rolan Garosu započeo je pobedom protiv španskog tenisera Granjolersa.

N. Đoković666
M. Granjolers342

Twitter

Branilac titule u “Gradu svetlosti” startovao je, kako se i očekivalo pobedom, i to u tri seta.

Četvrti međusobni duel protiv Marsela Granoljersa Pujola završio je Đoković kao i prethodna tri – bez izgubljenog seta, za dva i po sata, rezultatom 6:3, 6:4, 6:2.

Španac je pružio veći otpor nego se očekivalo, ali na momente mu je i srpski teniser u tome “pomagao”…

U početnom delu meča Novak je dobio dva od tri svoja servis gema i osvojio dva brejka protiv Španca, ali je neiznuđenim greškama u isto vreme nekako i održavao 77. sa ATP liste u aktivnom rezultatu. Iako ga prvi servis nije ponajbolje služio, drugim početnim udarcem on uspeva da to nadoknadi i završi prvi set u osmom gemu, bez izgubljenog poena.

Problemi sa servisom Granoljersa donose Novaku na startu drugog nastavka dva nova brejka, ali drugi ne uspeva da potvrdi. U devetom gemu svetski broj dva ima čak osam šansi da reši drugi set na servis protivnika, ali ih ne koristi, a ono što tada nije uspeo postiže pri svom servisu.

Treći set je započet sa tri razmenjena brejka, jedan više osvojio je srpski teniser, a onda je još jednom oduzeo sevis španskom teniseru za 4:1.

Sledi nova razmena brejkova, a onda u osmom gemu Novak stavlja tačku na meč u kome nije briljirao, ali ni dozvolio protivniku da ugrozi njegovu ulogu favorita. Spasao je tri vezane brejk lopte, i na kraju realizovao prvu meč loptu za prolaz u naredno kolo.

U drugoj rundi Đoković će igrati protiv boljeg iz duela Tipsarević-Sousa.

Teme:   Marsel Granoljers, Novak Djoković, Rolan Garos, Vesti