18/04/17 - 17:13h

Đoković sa ruba eliminacije do trećeg kola Monte Karla!

Najbolji srpski teniser je ponovo odigrao triler protiv poslovično neugodnog Žila Simona, i ponovo uspeo da pobedi, izbegavši ponavljanje prošlogodišnjeg scenarija, kada je zaustavljen na prvoj prepreci. Simon je servirao za trijumf u trećem setu, ali je Novak u poslednjem trenutku uhvatio ritam i ostvario pobedu!

N. Đoković637
Ž. Simon365

Bila je to 11. uzastopna pobeda Novaka nad Žilom, iako je Francuz imao veliku priliku u finišu trećeg seta, kada je servirao za trijumf. Drugi igrač planete je povratio fokus u pravom trenutku, drugi put u odlučujućoj deonici vratio brejk, a potom dobio i naredna dva gema.

Poklonio je Novak uvodni gem Francuzu ali u narednom vraća brejk. Sa dosta neiznuđenih grešaka na obe strane odigrani su početni gemovi, sa nedostatkom osećaja za odmeravanje dužine udaraca, ali kako je meč odmicao Novak je podizao nivo igre.
Nakon razmene početnih, slede pet sigurnih servis gemova, a onda nova greška Simona daje drugom igraču sveta tri brejk šanse – Đoković koristi drugu za 5:3, a potom svojim servisom završava prvi set.

Nije mogao biti u potpunosti zadovoljan svojim servisom najbolji srpski igrač – nakon što uspeva da iskoristi četvrtu brejk loptu za 2:1, on gubi svoj servis, a potom propušta čak četiri šanse, od toga tri vezane (0:40), da ponovo napravi brejk i preuzme vođstvo.

Ispostavilo se da ga je to koštalo seta – Simon je napravio potpuni preokret u drugom setu, pošto je osvojio četiri gema u nizu i poveo sa 5:2, a nešto kasnije i rutniski odservirao za 6:3.

Iskusni Francuz je igrao sjajno, pokazao se u svom najboljem svetlu pred publikom u Monte Karlu. Brejknuo je Novaka u ranoj fazi trećeg seta, ali je ovaj odmah uzvratio, baš kao i u samom finišu. Uprkos tesnom rezultatu, Đokovićev tenis je bio na visokom nivou izuzimajući probleme sa bekendom, ali je to bilo dovoljno za plasman u treću rundu.

Tamo će se sastati sa boljim iz duela Karenjo Busta – Kačanov.

Teme:   Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Vesti, Žil Simon