01/04/15 - 22:02h

Đoković preokretom do četvrtfinala Majamija!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Majamiju. On je u osmini finala, nakon preokreta, eliminisao Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova.

N. Đoković676
A. Dolgopolov750
Novak Djokovic

Meč između Novaka Đokovića i Aleksandra Dolgopolova trajao je nešto više od dva sata, a srpski teniser bio je na ivici drugog poraza ove sezone. Na sredini drugog seta uspeo je da preokrene rezultat, a zatim i završi ovaj meč u svoju korist.

Dolgopolov je napravio prvi brejk u meču, sasvim neočekivano, a bilo ih je ukupno četiri, po oba na svakoj strani. Posle 6:6 usledio je taj-brejk koji je sa velikih 7:3 dobio Ukrajinac. Iskoristivši treću set loptu, poveo je sa 1:0.

Kako mu je prvi set dao ‘vetar u leđa’, Dolgopolov je nastavio u dobrom ritmu. Na startu prvog seta imao je vođstvo od 4:1, a onda je Novak uspeo da se ‘podigne iz pepela’ i napravi seriju od četiri gema za prednost od 5:4. Dolgopolov je osvojio i naredni gem za izjednačenje, a onda je usledio Đokovićev neverovatni niz od osam gemova. Dobio je drugi set sa 7:5, a zatim i treći sa ubedljivih 6:0.

Novak će u četvrtfinalu igrati protiv Španca Davida Ferera, koji je u osmini finala bio bolji od Žila Simona.

Teme:   Masters, Masters u Majamiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti