01/03/12 - 19:18h

Đoković pobedio Tipsarevića i plasirao se u polufinale Dubaija!

Novak Đoković je uspeo da se plasira u polufinale turnira u Dubaiju posle pobede nad saigračom iz rerezentacije Srbije- Jankom Tipsarevićem. Ovaj duel je igran u dva seta, od kojih je drugi bio daleko uzbudljiviji od prvog.

N. Đoković67
J. Tipsarević16

Novak Đoković je zabeležio četvrtu pobedu u petom susretu protiv Tipsarevića, a takodje i 18 uzastopnu pobedu na turnirima u Dubaiju. Prvi set je krenuo kao iz snova za Novaka, dok za Janka je to bila noćna mora. Tipsarević jednostavno nije pronašao svoju igru, a uz to je pravio i dosta grešaka. Đoković je to naravno znalački koristio i stigao do ubedljivih 6:1 u prvom setu.

Novak Djokovic. AP Photo.

Novak Đoković

Drugi set je bio totalno drugačiji. Janko je zaigrao mnogo bolje, a Novak nije uspevao da napravi brejk. Tako se rezultat kretao iz gema u gem i pitanje kome će pripasti ovaj set moralo je biti rešeno u taj-brejku. Na startu tog taj-brejka svi smo pomislili gledaćemo i treći set. Janko je poveo sa 3:0 ali napravio neshvatljivu grešku u sledećem poenu koja se kasnije ispostavila kao ključa. Imao je Janko čak i set loptu, ali ju je na svoj servis, zbog duple servis greške, ispustio. To nije prošlo nekažnjeno jer Novak osvaja naredna dva poena koja mu donose pobedu u ovom setu, a samim tim i meču- 7:6 (8:6).

Đokovićev protivnik u polufinalu biće, očekivano, Endi Marej koji je, kao i naš teniser, u dva seta savladao čeha Tomaša Berdiha rezultatom 6:3, 7:5. Očekuje nas novi spektakl, a sigurni smo da se svi sećate njihovog duela u polufinalu Australian Opena kada je Novak tek posle 5 seta uspeo da izbori sebi plasman u finale ovog Grend slema.

Na ovom turniru njihov susret ne mora da bude tako dug, ali svim srcem želimo da pobednik ponovo bude Novak Đoković!

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Janko Tipsarevic, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti