11/10/15 - 16:46h

Đoković: Peking je za mene nešto posebno! Nadal: Novak ima najbolju sezonu u istoriji tenisa!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković izjavio je posle trijumfa u finalu protiv Rafaela Nadala da turnir u Pekingu za njega predstavlja nešto posebno i da sve datira još od Olimpijade 2008. godine.

Đoković je u finalu savladao Nadala sa ubedljivih 6:2, 6:2 osvojivši šestu titulu u prestonici Kine i vezavši 29. uzastopni trijumf.

Ovo je jedan od najuspešnijih turnira u mojoj karijeri. Sve je počelo na Olimpijadi 2008. godine kada sam osvojio bronzanu medalju. Fanovi su lojalni na ovom turniru, a ja sam odigrao još jedan odličan meč. Želim Rafi dobro zdravlje i da sa stopalom bude sve u redu. Nadam se da će nastupiti sledeće nedelje u Šangaju, jer se uvek radujem duelima protiv njega“, rekao je Đoković posle meča.

Sa druge strane, Rafael Nadal je odao priznanje Novaku na izvanrednoj igri i istakao da Srbin igra najbolju sezonu u istoriji belog sporta.

Čestitam Novaku na sjajnoj teniskoj predstavi danas, ali i na rezultatima tokom ove godine. Igra sjajno i ima najbolju sezonu u istoriji našeg sporta, ja mu čestitam na tome. Ovo je bila dobra nedelja za mene, igrao sam finale i na ovom turniru stekao sam novu energiju“, istakao je Rafa Nadal.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Pekingu, Finale, Novak Djoković, Rafael Nadal, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti