07/01/15 - 20:24h

Đoković i Krajinović u polufinalu dubla, za finale protiv Nadala! (ATP Doha)

Novak Đoković i Filip Krajinović ostvarili su sjajan rezultat na ATP turniru u Dohi, pošto su se plasirali u polufinale turnira u konkurenciji dublova. Đoković i Krajinović su savladali kolumbijsku kombinaciju, treće nosioce, Huana Sebastijana Kabala i Roberta Faraha sa 2:0, po setovima 6:3, 7:5 posle jednog sata i 12. minuta igre.

N. Đoković/F. Krajinović67
H. S. Kabal/R. Farah35

Nole i Filip

Srpski dubl par je bio u potpunosti ravnopravan od početka meča protiv favorizovanih Kolumbijaca, propustili su nekoliko brejk prilika, da bi u osmom gemu uspeli da realizuju petu brejk šansu i povedu sa 5:3. U narednom gemu su rutnski materijalizovali stečenu prednost i prvi deo igre rešili u svoju korist sa 6:3.

Đoković i Krajinović su nastavili sa dobrom partijom i u drugom setu, uspeli su prvi da oduzmu servis rivalima, i to u sedmom gemu, međutim iskusni Kolumbijci uzvraćaju već u narednom i poravnavaju rezultat na 4:4. Novu priliku je srpska kombinacija dobila u 11. gemu, kada još jednom prave brejk, koji ovaj put uspevaju da sačuvaju i da trijumfuju.

U polufinalu Đoković i Krajinović će odmeriti snage protiv špansko/argentinske kombinacije Rafael Nadal/Huan Monako.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Dohi, Dubl igrač, Filip Krajinović, Novak Djoković, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Četvrtfinale