21/06/18 - 20:55h

Đoković eliminisao Dimitrova za četvrtfinale Kvinsa!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtinu finala ATP turnira u Kvinsu.

N. Đoković66
G. Dimitrov41

22. igrač sveta trijumfovao je nad petim teniserom na ATP listi, Grigorom Dimitrovim iz Bugaraske u meču koji je trajao samo 67 minuta.

I SET

U prvom setu dvojica tenisera bili su rezultatski blizu – na svaki osvojeni Novakov gem Dimitrov je uzimao naredni. Tako je bilo sve rezultata od 4:4, kada je Đoković uzeo naredna dva gema i ovaj deo susreta završio je na protivnikov servis sa 6:4

II SET

U drugom delu igre Đoković je bio mnogo ubedljiviji u odnosu na protivnika. Nakon rezultata od 1:1 on je napravio dva brejka i bez većih problema uzeo pet vezana gema. Poslednji gem bio je dinamičniji u odnosu na ostale – nekoliko puta su teniseri bili izjednačeni, a on je na kraju pripao Novaku koji je drugi deo duela dobio sa 6:1, za konačan rezultat od 2:0 u setovima.

Njegov naredni protivnik biće bolji iz duela Žilijena Benetea i Andrijana Manarina.

Teme:   ATP u Kvinsu, Grigor Dimitrov, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti