Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće u polufinalu ovogodišnjeg US Opena!

N. Đoković666
Dž. Milman344

Source: Matthew Stockman/Getty Images North America

Đoković je u četvrtfinalu sa 3:0 u setovima eliminisao Australijanca Džona Milmana.

U duelu koji je trajao nešto manje od tri sata, srpski teniser je bio bolji sa 6:3, 6:4, 6:4.

Ovo je Novakovo 11. uzastopno učešće na US Openu u kom je stizao, najmanje, do polufinala. Dalje od ove runde nije prošao samo tri puta – 2008, 2009. i 2014. godine.

Rival u borbi za osmo finale Otvorenog prvenstva SAD-a biće mu Japanac Kei Nišikori, koji je nešto ranije danas sa 3:2 u setovima eliminisao Marina Čilića iz Hrvatske.

U drugom polufinalu snage će odmeriti Rafael Nadal i Huan Martin del Potro.

• 11. put zaredom Novak će igrati u polufinalu US Opena
  • Igraće 33. grend slem polufinale u karijeri, a dosadašnji učinak u ovoj fazi takmičenja mu je 22 pobede i 10 poraza
  • Plasmanom u polufinale obezbedio je četvrto mesto na ATP rang listi

TOK MEČA:

I SET

Posle nešto veće borbe u drugom gemu Đoković je napravio brejk, pa sigurnim servis gemom obezbedio prednost u ranoj fazi seta – 3:0. Tada je Milman uz dosta muke prekinuo seriju srpskog tenisera, ali je Novak brzo stigao do vođstva od 4:1.

Skoro 15 minuta trajao je šesti gem ovog seta. Odigran je 21 poen, Đoković je propustio četiri šanse za brejk, a Australijanac je posle velike borbe smanjio Novakovu prednost na 4:2. Kako je meč odmicao, 55. igrač sveta je pojačavao nivo igre i odlično parirao srpskom teniseru u ključnim momentima. U devetom gemu Đoković je servirao za set, a momak iz Australije tada je izborio prvu brejk šansu. Novak je posle kratke drame uspeo da sačuva servis i završi set u svoju korist – 6:3.

II SET

Četiri prilike da rivalu oduzme servis propustio je srpski teniser u uvodnom gemu drugog seta, posle čega su obojica bili relativno sigurni u svojim gemovima.

Na pauzi nakon četvrtog gema, Milman je proveo neko vreme u svlačionici, a Đokoviću su se na terenu pridružili lekar i fizioterapeut. Dobio je medikamente za stomak, a duel je nastavljen nakon skoro sedam minuta pauze.

Još tri šanse za brejk je Novak propustio pre nego što je konačno uspeo da oduzme servis Australijanca. Poveo je sa 5:4, pa sigurnim sevis gemom došao do 2:0 u setovima – 6:4.

III SET

Novak je nešto bolje započeo treći deo susreta i brejkom u ranoj fazi poveo sa 2:1. Međutim, u naredna tri gema Milman je uzvratio ribrejkom i poravnao rezultat na 3:3.

Nove šanse za brejk Đoković je izborio u devetom gemu. Australijanac je prve dve neutralisao, ali je Novak treću iskoristio za 5:4. Furioznim servisima stigao je do tri vezane meč lopte, a za plasman u polufinale iskoristio je prvu.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, US Open, Vesti