20/09/15 - 20:53h

DK: Velika Britanija protiv Belgije u velikom finalu!

Selekcija Velike Britanije plasirala se u finale Dejvis kupa, nakon što je Škot Endi Marej savladao Australijanca Bernarda Tomića i tako Britancima doneo odlučujući poen.

Endi

Marej je bio bolji od Tomića sa 7:5, 6:3, 6:2, a u poslednjem petom duelu, Tanasi Kokinakis je ublažio poraz “ozija” savladavši Danijela Evansa rezultatom 7:5, 6:4, pa su Britanci slavili u ukupnom skoru sa 3:2.

Verovatno presudan poen za trijumf i plasman u veliko finale Dejvis kupa za Britance su izvojevali Endi i Džejmi Marej, koji su u subotu savladali u igri parova Sema Grota i Lejtona Hjuita sa 4:6, 6:3, 6:4, 6:7, 6:4.

Rival Velike Britanije u borbi za popularnu “Salataru” biće Dejvis kup selekcija Belgije. David Gofan i ostatak ekipe su u Briselu nadigrali reprezentaciju Argentine sa 3:2, iako su pred dva nedeljna singla imali rezultatski zaostatak.

“Gaučosi” su u subotu u sastavu Karlos Berlok/Leonardo Majer trijumfovali protiv Rubena Bemelmansda i Stiva Darsisa sa 6:2, 7:6, 5:7, 7:6.

Stiv

Usledio je veliki preokret u nedelju, kada je najpre Gofan bio bolji od Dijega Švarcmana sa ubedljivih 6:3, 6:2, 6:1, da bi pobedonosni poen Belgijancima doneo Stiv Darsis, koji je u odlučujućem, petom meču savladao Federika Delbonisa sa 6:4, 2:6, 7:5, 7:6.

Britanci su osvojili devet titula u Dejvis kupu u svojoj istoriji, ali na “Salataru” čekaju od 1936. godine. Sa druge strane, Belgija će zaigrati u finalu prestižnog takmičenja posle 111. godina, odnosno još od davne 1904. gdine.

Finale između Velike Britanije i Belgije igra se od 27. do 29. novembra, a Belgijanci će biti domaćini.

Teme:   Bernard Tomić, Dejvis Kup, Endi Marej, Finale, Polufinale, Tanasi Kokinakis, Teniseri, Vesti