Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da obezbedi Srbiji poen u duelu prvog kola sa Sjedinjenim Američkim Državama.

D. Lajović47366
Dž. Izner66637
Dusan Lajovic

On je u drugom singlu dana sa 2:3 u setovima poražen od Džona Iznera, trenutno 18. igrača sveta.

Već u trećem gemu prvog seta Amerikanac je realzivao brejk šansu za rano vođstvo od 2:1. Dušan je u narednom gemu imao priliku da uzvrati ribrejkom, ali mu nije pošlo za rukom, pa je Izner završio set sa brejkom prednosti – 6:4.

Velika borba vođena je u nastavku susreta, posebno u drugom setu. Posle dve propuštene šanse Iznera da Lajoviću oduzme servis, set je završen u taj-brejku koji je naš teniser dobio sa 9:7.

Drugi put u ovom susretu Izner je poveo u setovima. Dobio je treći deo meča sa 6:3 iskoristvši jednu od dve brejk šanse. Istim rezultatom naš teniser je trijumfovao u četvtoj deonici meča, a do izjednačenja je došao nakon što je u četvrtom gemu oduzeo servis Amerikancu – 6:3, za 2:2 u setovima.

Obojica su fantastičnu igru prikazali u odlučujućem setu, a ni jedan ni drugi na svoj servis nisu izgubili više od dva poena po gemu. Drugi put u meču gledali smo taj-brejk, sa drugačijim ishodom – Džon Izner je slavio sa i obezbedio SAD-u vođstvo od 2:0 u duelu sa Srbijom.

Statistika kaže da su obojica imali po 150 osvojenih poena, što govori o tome koliko je izjednačena ova borba bila.

Srbija – SAD 0:2

Teme:   Dejvis Kup, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Džon Izner, Srbija- Usa, Teniseri, Turniri, Vesti