04/02/18 - 15:06h

DK: U revijalnom meču Peđa Krstin bolji od Džonsona

Srpski teniser Peđa Krstin igrao je revijalnu utakmicu Dejvis kupa protiv Stiva Džonsona.

P. Krstin67
S. Džonson15

Pedja Krstin

Peđa je meč počeo brejkom, a uzbrzo napravio još jedan. Nakon samo desetak minuta igre, već je bilo 5:0 za srpskog tenisera. Sa jedne strane Krstin je odlično servirao, a sa druge je delovalo da Džonson ne pokazuje sve ono što na terenu ume i što smo gledali u jučerašnjem meču. Amerikanac je dobio samo jedan gem i rezultat u prvom setu, posle 18 minuta, bio je 6:1.

I drugi set naš teniser je započeo brejkom i održavao igru konstantno na visokom nivou. Stiv se u ovom delu meča razigrao, uspeo je da brejkom izjednači na 5:5. Srbin je u ovom setu dobio još jednu šansu za brejk koju je iskoristio i ponovo poveo. Ovaj set završen je sa 7:5 za Krstina i posle sat vremena konačni rezultat bio je 2:0 u setovima.

Naša reprezentacija izgubila je od Amerikanaca u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa i boriće se za opstanak u grupi.