16/09/17 - 16:51h

DK: Pirs i Tompson ubedljivi za vođstvo Australije u Belgiji

Posle drugog dana polufinalnog meča Dejvis kupa, Australija vodi u Belgiji sa 2:1.

Gosti su stigli na korak od plasmana u veliko finale zahvaljujući pobedi u dublu – Pirs i Tompson su ubedljivo savladali Bemelmansa i De Grefa rezultatom 6:3, 6:4, 6:0, za sat i 38 minuta igre.

Australijski dubl je ot početka do kraja dominirao, naročito u trećem setu kada nije prepustio protivničkom tandemu nijedan gem.

Prvog takmičarskog dana, Gofan je doveo domaćine u vođstvo trijumfom nad Milmanom od 3:1, da bi izjednačenje selekciji Australije donela njihova udarna igla Nik Kirjos, trijumfom u dramatičnom singlu nad Darsijem od 3:2.

Prvi reket Australije ima prilliku da obezbedi svojoj reprezentaciji plasman u finale, pošto u nedelju od 14.00 igra protiv Davida Gofana. Ukoliko pak domaći takmičar slavi, odlučiće okršaj Darsija i Milmana.

U drugom polufinalu, Francuska vodi protiv Srbije sa 2:1, nakon što su Erber i Mau savladali Zimonjića i Krajinovića.

Za treći, odlučujući dan, prijavljeni su susreti Žo Vilfrid Conga – Dušan Lajović i Luka Puj – Laslo Đere, ali selektori Nenad Zimonjić i Janik Noa mogu da promene odluku.

Teme:   Dejvis Kup, Vesti