19/07/15 - 17:32h

DK: Lajović doneo prvi poen

Srpski teniser Dušan Lajović donosi prvi poen Srbiji u četvrtfinalnom meču Dejvis kupa! Dušan je u meču bez rezultatskog značaja savladao Dijega Švarcmana sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4 nakon svega jednog sata i jednog minuta tenisa. Naredni meč će verovatno igrati Filip Krajinović i Karlos Berlok.

D. Lajović66
D. Švarcman14
Dusan Lajovic, photo by TenisUzivo.com

Dušan Lajović je rutinski slavio i pokazao da je možda on bio bolji izbor za prvi meč u petak, ali pošto ovaj susret nije imao takmičarskog značaja nema razloga polemisati na tu temu.

Srbin je meč počeo sjajnim servisima, a potom i brejkom ud rugom gemu, za startnih 2:0. U daljem toku prvog dela igre Dušan Lajović je bio dominantan, siguran i lako je još jednom oduzeo servis rivalu, te došao do konačnih 6:1. Teniser iz Srbije je imao dve brejk prilike u prvom setu i bio je stoprocentan, dok rivalu nije dao ni jednu šansu da mu oduzme servis.

Drugi set bio je za nijansu neizvesniji, samo zbog toga što je Švarcman bolje servirao, a i jer je Dušan Lajović rano napravio brejk. Teniser iz naše zemlje je već u trećem gemu iskoristio brejk loptu, te je u tom trenutku imao 3/3, tj. 100% iskorišćenosti brejk prilika. Već u sledećem gemu Argnetinac je imao dve prilike da oduzme servis Dušanu, ali kad to nije uspeo u nastavku je Srbin lako priveo meč kraju i osvojio ovaj set sa 6:4.

Naredni, poslednji, meč će verovatno igrati Filip Krajinović i Karlos Berlok.

Teme:   Dejvis Kup, Dušan Lajović, Srbija-Argentina, Teniseri, Vesti