26/11/16 - 18:20h

DK: Hrvatska na korak od titule!

Marin Čilić i Ivan Dodig doneli su reprezentaciji Hrvatske vođstvo od 2:1 u finalu ovogodišnjeg Dejvis kupa.

screenshot: HRT

Za subotnji dubl meč najavljeni su Škugor i Dodig, odnosno Pelja i Majer, ali su oba selektora napravili po jednu izmenu, pa su na teren izašli Marin Čilić, Ivan Dodig, Huan Martin del Potro i Leonardo Majer.

Hrvatski tandem koji neretko igra zajedno i na turnirima, slavio je u tri seta – 7:6 (2), 7:6 (4), 6:3, posle dva sata i 46 minuta igre.

Time je domaćin velikog finala prestižnog takmičenja poveo sa 2:1‚ pošto su prvog dana pobede u singlu ostvarili Marin Čilić nad Delbonisom, i Huan Martin del Potro nad Karlovićem.

Poslednjeg dana, na teren bi najpre trebalo da izađu Čilić i Del Potro, a potom Karlović i Delbonis.

Hrvatska pokušava da pred svojom publiko u zagrebačkoj Areni osvoji drugu “salataru” u istoriji, dok južnoamerička selekcija nikada nije osvajala titulu iako je četiri puta bila u finalu.

Teniseri domaće reprezentacije napravili su prvi brejk na meču na startu drugog seta, ali su ga ubrzo izgubili. Ipak, Čilić i Dodig su dobili drugu deonicu na isti način kao i prvu – u taj-brejku.

U trećem setu nije bilo toliko neizvesnosti, a presudio je brejk u šestom gemu.

Teme:   Dejvis Kup, Vesti