25/11/17 - 17:24h

DK: Francuska na bod od ‘Salatare’

Reprezentativci Francuske došli su na samo bod od pobede u Dejvis kupu, nakon što je njihov dubl sa 3:1 u setovima porazio belgijski.

Risar Gaske

Rišar Gaske i Pjer Ugo Erbert nadigrali su Rubena Bemelmansa i Žorisa de Lora.

Francuski dubl dobio je prvi set sa ubedljivih 6:1, a onda su Bemelmans i De Lor izjednačili dobivši drugi deo susreta sa 6:3.

Odlučujući trenutak u meču verovatno je bio taj-brejk trećeg seta u kom su Gaske i Erbert trijumfovali sa 7:2. Nakon toga mirno su priveli kraju meč, slavivši u četvrom setu sa 6:4.

Ovo je drugi bod za reprezentaciju Francuske u finalu Dejvis kupa, pošto je prethodno Žo-Vilfred Conga nadigrao Stiva Darsisa. Jedini bod za Belgijance do sada osvojio je David Gofan u meču sa Lukasom Puijem.

Francuzi se bore za svoju desetu titulu u Dejvis kupu, dok Belgijanci pokušavaju da osvoje prvu.

U nedelju mečevi počinju od 13.30h, a prvo će na teren Conga i Gofan. Potom će rekete ukrstiti Puij i Darsis.

Teme:   Dejvis Kup, Teniseri, Turniri, Vesti