03/02/18 - 18:14h

DK: Amerikanci bolji, Srbija se bori za opstanak

U prvom kolu Dejvis kupa srpski dubl par Nikola Milojević i Miljan Zekić izgubio je od Amerikanaca Rajana Herisona i Stiva Džonsona.

Milojević/Zekić7254
Džonson/Herison6676

Nikola Milojevic

Američki dubl par pobedio je reprezentativce Srbije Milojevića i Zekića rezultatom 3:1 po setovima 6:7, 6:2, 7:5, 6:4.

U prvom setu naši teniseri igrali su jako dobro. Amerikanci su poveli, ali su Zekić i Milojević tri puta uspeli da izjednače rezultat, a zatim su, posle osvojenog brejka, poveli sa 5:3. U desetom gemu njihovi protivnici vratili su brejk i izjednačili na 5:5, međutim srpski debitanti u nacionalnom timu dobili su ovaj set taj-brejkom.

U nastavku igre Herison i Džonson su podigli nivo svoje igre i u trećem gemu drugog seta napravili drugi brejk i poveli. Nakon toga uspeli su da naprave još jedan brejk i na kraju rešili ovaj set u svoju koristi, veoma brzo, bez izgubljenog poena u odlučujućem gemu.

Nauzbudljivi je bio treći set. Oba para su konstantno pravila preokrete i činila ovaj deo meča veoma neizvesnim. Srpski teniseri su odličnom igrom u sedmom gemu poveli, ali su u sledećem Amerikanci izjednačili. U ovom setu jedini brejk napravili su Rajan i Stiv i tako poveli sa 6:5, što je i bilo odlučujuće da dobiju set.

Srbi su u četvrtom setu oštro krenuli i uzeli prvi gem bez izgubljenog poena, ali su Amerikanci ponovo preokrenuli meč u svoju korist. Zekić je negde na polovini ovog dela igre zatražio pomoć fizioterapeuta zbog bolova u stomačnim mišićima i leđima. Naši dubl igrači i dalje su svom snagom parirali protivnicima. Ipak, na kraju, američki par je izvrsnom igrom, pogotovo Stiva Džonsona, dobio i ovaj set i pobedio u ovom susretu.

Oni su time svojoj reprezentaciji ostvarili plasman u dalje takmičenje Dejvis kupa, dok će se naš nacionalni tim boriti za opstanak u Svetskoj grupi.

Hrvatska – Kanada 2:1
Belgija – Mađarska 2:0 (treći meč u toku)
Srbija – SAD 0:3

Teme:   Dejvis Kup, Miljan Zekić, Nikola Milojević, Rajan Herison, Stiv Džonson, Teniseri, Turniri, Vesti