24/03/18 - 10:43h

Dimitrov i Del Potro izborili plasman za treće kolo

Bugarski teniser Grigor Dimitrov i Huan Martin Del Potro iz Argentine planirali su se u treće kolo Mastersa u Majamiju.

Dimitrov

Četvrti igrač sveta slavio je u meču sa Nemcem Maksimilijanom Marteterom, nakon sat vremena i 21 minuta na terenu. Prvi set dobio je Maksimilijan sa 6:4, da bi u narednom delu igre Dimitrov preokrenuo rezultat. Bio je dosta uigraniji u odnosu na početak susreta. U drugom setu je bio bolji sa 6:2, da bi u poslednjem ispustio samo jedan gem. Njegov naredni protivnik je Džeremi Šardi iz Francuske.

I Huan Martin Del Potro ušao je u šesnaestinu takmičenja. On je pobedio holanskog tenisera Robina Hasa, 44. na ATP listi. Del Potro je dobio prvi deo duela sa 6:4. U narednom setu Has je bio bolji i sa 7:5 u gemovima izjednačio je rezultat. Poslednja deonica meča bila je dosta izvestija. Šesti igrač sveta bio je uigraniji, dobio je šest gemova, a izgubio dva i sa 2:1 u setovima plasirao se u dalje takmičenje. U sledećem kolu sastaje za sa Japancem Kejom Nišikorijem.

Hase – Del Potro 1:2

Teme:   Grigor Dimitrov, Huan Martin Del Potro, Masters, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti