19/01/16 - 13:37h

DEŽA VI: Veliki preokret i pobeda Troickog!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Australijan opena nakon velikog preokreta protiv Španca Munjoza de la Nave, nadoknadivši prednost protivnika od 2:0 u setovima – 4:6, 4:6, 6:1, 7:6 (4), 6:3.

V. Troicki44676
M. de la Nava66163

Viktor Troicki. Getty Images.

Viktor Troicki

U narednom kolu Viktor Troicki igraće protiv Timom Smičekom iz Sjedinjenih Američkih Država.

Drugi reket Srbije stigao je na Ozi Open posle osvojene titule u Sidneju gde je odigrao nekoliko maratonskih mečeva koje je dobijao nakon preokreta, a u ustim stilu započeo je prvi gren slem sezone.

S druge strane, 33-godišnji Španac došao je do glavnog žreba kroz kvalifikacije, a nikada se nije sastajao sa Viktorom u dosadašnjem toku karijere.

Već na samom početku Viktor je trpeo pritisak protivnika i posle nekoliko spasenih brejk lopti, ipak izgubio servis u trećem gemu. De la Nava je lako sačuvao prednost i bez većih uzbuđenja priveo prvi set kraju.

Servis nije služio Viktora ni na početku drugog dela. De la Nava koristi treću brejk priliku i vodi sa 2:0. Troicki je dva gema vršio pritisak na servis rivala u pokušaju da se vrati u igru, ali nije iskoristio ukupno pet brejk lopte i izgubio drugi set istim rezultatom kao i prvi.

Preokret se dao naslutiti već na startu trećeg seta, kada je Viktor napravio prvi brejk na meču i lako ga potvrdio. Srbin je pronašao pravu koncentraciju i pravi ritam, zahvaljujući čemu je ubedljivo dobio treći deo igre.

Četvrti segment igre počeo je sa po dva sigurna gema na obe strane, pa je rezultat posle petnaestak minuta igre bio izjednačen – 2:2.

Uspeo je Viktor u narednom gemu u dva navrata da izbori đus, ali ne i brejk šansu, pa je Španac ipak ponovo poveo, da bi već u narednom stigao do brejka. Troickom je u potpunosti stao servis, pa je posle nekoliko neiznuđenih grešaka De la Nava imao tri vezane brejk šanse, a iskoristio je već prvu – 2:4.

Međutim, Srbin je odmah odgovorio istom merom, iako je rival imao gem loptu, pa je tako zadržao nadu da može da uvede meč u peti set i načini totalni preokret – 3:4.

Ubrzo je Troicki vratio stanje stvari u egal, ali je onda propustio ogromnu priliku da servisima izbori toliko željeni peti set. Sjajno je započeo deveti gem, osvojio je tri uvodna poena, ali ni to nije bilo dovoljno da Špancu oduzme servis. Nije mu pomogla ni još jedna brejk prilika, što je De la Nava iskoristio i još jednom stekao prednost – 4:5. Španac je svu snagu usmerio na sledeći gem, zaradio dve meč lopte, koje je Viktor spasao dorim servisima.
Četvrti set otišao je u taj-brejk, koji je Španac počeo mini brejkom, ali je onda usledio preokret našeg igrača, koji sa osvojenih sedam od narednih devet poena dolazi do seta odluke, slavivši u taj -brejku sa 7:4.

De la Nava je prvi napravio brejk u odlučujućem setu, ali je Viktor odmah uzvratio i poveo sa 3:2. Nije bilo više snage u španskom vetera, što je Srbin iskoristio da dotuče protivnika i sa 6:3 u petom setu ovekoveči još jedan veliki preokret u svojoj karijeri.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2016, Grend Slem, Prvo kolo, Teniseri, Viktor Troicki