25/07/15 - 15:47h

Đere u drugom kolu kvalifikacija Gštada

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo, tj. u polufinale kvalifikacija za ATP turnir u Gštadu! Srbin je danas bio bolji od Slovaka Iva Kleča sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4, nakon jednog sata i 26 minuta tenisa. Naredni rival će mu biti Argentinac Čačin.

L. Đere66
I. Kleč44
Laslo Djere

Laslo Djere

Laslo Đere je u toku ove nedelje prošao kvalifikacije za turnir u Umagu, ali je eliminisan na startu glavnog žreba od suanrodnika Dušana Lajovića sa 2:0.

Današnji meč Srbin je počeo brejkom, a onda Kleč već u narednom uzvratio ribrejkom i došao do izjednačenja – 1:1. Dalji tok seta doneo je nekoliko brejk prilika na obe strane, ali su teniseri sačuvali svoje servise. Međutim, takva igra trajala je do devetog gema kada je Laslo Đere došao do nove prilike da oduzme servis rivalu. Ovoga puta naš teniser je uspeo u svojoj nameri, a za razliku od drugog gema i materijalizovao je stečeno, te tako došao do 6:4 u ovom delu igre.

U drugom setu teniseri su mnogo bolje servirali, a kada su možda u tom delu igre svi očekivali taj-brejk Laslo Đere je mislio drugačije. U devetom gemu drugog dela igre Srbin je uspeo da oduzme servis protivniku, potom je i potrvdio stečenu prednost, te je opet postavio konačnih 6:4.

Naredni rival Lasla Đerea će biti Argentinac Čačin koji je danas eliminisao Švajcraca Kalambaja sa 2:0, po setovima 6:3, 6:2.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Gštadu, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti