Đere se pridružio Lajoviću: Mladi Srbin bolji od iskusnog Lorencija!

Srpski teniser Laslo Đere slavio je u meču protiv iskusnog Lorencija za četvrtfinale Istanbula.

L. Đere66
P. Lorenci43

Twitter

21-godišnji momak iz Sente izborio je drugo četvrtfinale za redom – nakon Budimpešte, Đere će igrati u trećoj rundi ATP turnira u Istanbulu, pošto je u drugom kolu bio bolji od Lorencija u dva seta – 6:4, 6:3, nakon 77 minuta provedenih u igri.

Lorenci, 35. sa ATP liste, prvi je došao do brejka za 3:1, ali je Đere bolje odigrao u drugom delu uvodnog seta, i potpuno preokrenuo rezultat u svoju korist. Oduzeo je servis rivalu u sedmom, a potom i devetom gemu, a onda svojim servisom treću loptu iskoristio za vođstvo od 1:0.

Prvih šest gemova drugog nastavka igralo se bez brejk prilika, a onda ponovo srpski teniser koristi prvu od dve vezane brejk lopte za 4:3. Bez problema je potvrdio brejk, a onda došao do novog, iskoristivši prvu od tri vezane brejk/set/meč lopte.

U četvrtini finala Đere bi mogao ponovo da se sretne sa Troickim, koga je dobio pre nekoliko dana u Budimpešti. Za novi srpski okršaj biće potrebno da Viktor prethodno dobije Rusa Karena Kačanova, a ovaj meč, koji je na programu nešto posle 18 časova, možete pratiti u direktnom prenosu na našem portalu!

Teme:   ATP u Istanbulu, Laslo Đere, Paolo Lorenci, Vesti