20/05/15 - 15:46h

Đere izgubio na startu kvalifikacija! (Rolan Garos)

Srpski teniser Laslo Đere poražen je u prvom kolu kvalifikacija za Rolan Garos od Gruzijca Nikoloza Basilašvilija. Gruzijski igrač je slavio sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4 posle 75. minuta igre.

L. Đere44
N. Basilašvili66

Laslo

Laslo

Đere je bio jedini predstavnik Srbije u muškim kvalifikacijama, a u meču protiv Gruzijca, koji zauzima 135. poziciju na ATP listi poklekao bi u završnici oba seta i dopuštao rivalu da preokrene rezultat u svoju korist.

Đere se odmah na početku duela suočio sa brejkom, a zatim i rezultatskim zaostatkom od 3:0. Uspeo je da uzvrati i stigne do izjednačenja, ali je u neizvesnom finišu dopustio nešto iskusnijem protivniku da mu još jednom oduzme servis i prvi deo igre reši u svoju korist sa 6:4.

Teniser rodom iz Sente i bivši četvrti junior sveta je uspeo da stekne brejk prednosti na startu drugog dela, ali je Basilašvili imao odgovor na to i vezao je četiri gema. No, Laslo se nije predavao, pa je uspeo da poravna rezultat, ali je gruzijski teniser novom mini serijom prelomio meč u svoju korist.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Kvalifikacije, Laslo Đere, Prvo kolo, Rang Lista, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti