08/09/16 - 13:25h

Del Potro bez polufinala, Vavrinka bolji posle četiri seta

Švajcarski teniser Stan Vavrinka plasirao se u polufinale US Opena, nakon što je sa 3:1 u setovima savladao Argentinca Huana Martina del Potra.

Stanislas Vavrinka

Meč je trajao tri sata i 17 minuta, a Švajcarac je slavio sa 7:6, 4:6, 6:3, 6:2.

Iako je Del Potro u prvom setu imao prednost od 3:0, Vavrinka je uspeo da izjednači rezultat na 4:4. Do kraja seta više nije bilo brejkova, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku. Sa 7:5 ga je dobio Švajcarac, koji je tako poveo sa 1:0 u setovima.

Drugi set je Argentinac, koga su poslednjih godina mučile povrede, dobio posle brejka u sedmom gemu. Poveo je sa 4:3, a prednost sačuvao do kraja ovog dela meča – 6:4.

Nakon drugog seta postalo je jasno da Del Potro ostaje bez snage. Momak koji je dugo odsustvovao sa takmičenja zbog povreda igrao je sjajno u poslednje vreme, pa je bilo pitanje trenutka kada će ga umor stići.

U trećem setu igrali su izjednačeno, a ‘presudio’ je osmi gem. Posle 13 odigranih poena i četiri brejk šanse, Vavrinka je poveo sa 5:3. Servirao je za set i iskoristio prvu priliku da povede sa 2:1.

Del Potra su sa terena ispratile ovacije publike, zbog kojih nije uspeo da zadrži suze.

Furioznim startom i prednošću od 4:0, Švajcarac nam je jasno stavio do znanja da će dobiti ovaj meč. Prepustio je Delpu samo dva gema i sa konačnih 3:1 prošao u polufinale.

U drugom polufinalnom meču sastaju se Novak Đoković i Gael Monfis, dok će Vavrinkim protivnik biti Kei Nišikori.

Teme:   Teniseri, Turniri, US Open, Vesti