07/04/18 - 19:02h

Dejvis kup: Hrvatska povela protiv Kazahstana

Nakon drugog dana Hrvatska vodi protiv Kazahstana u četvrtini finala Svetske grupe Dejvis kupa.

Vođstvo hrvatskoj reprezentaciji doneli su Ivan Dodig i Nikola Metkić koji su se u dublu sastali se Timurom Kabibulinom i Aleksandrom Nedovjesovim.

Hrvati su slavili nakon tri sata provedenih na terenu i četiri odigrana seta.

Prvi set dobili tu teniseri iz Kazahstana u taj-brejku. Dodig i Mektić su zatim napravili preokret i naredna dva seta uzeli istim rezultatom od 6:4 i sa po jednim napravljenim brejkom. Najubedljivi su bili u poslednjem setu u kom su dva puta protivnicima oduzeli servis i dobili ga sa 6:2.

Dueli trećeg dana takmičenja počinju u 14h, a na teren prvo izlaze Čilić i Kukuškin. Nakon toga sastaju se Ćorić i Popko.

Teme:   Dejvis Kup, Ivan Dodig, Ivan Dodig, Teniseri, Turniri, Vesti