26/02/17 - 11:10h

Dejrej Bič: Raonić preko Delpa do finala (Video)

U finalu ATP turnira u Delrej Biču sastaće se Kanađanin Miloš Raonić i AMerikanac Džek Sok.

zimbio

Sa nestrpljenjem je očekivan polufinalni duel između Miloša Raonića i Huana Martina del Potra, prvi njihov međusobni još od 2013, a dva teniska diva su pružila auditorijumu ono što je želeo. Na kraju, četvrti teniser sveta je slavio u dva seta, 6:3, 7:6 (6) za sat i 49 minuta, dok je u drugom polufinalu Džek Sok savladao zemljaka Donalda Janga sa 6:4, 7:6 (2) za nešto više od 90 minuta.

Prvi nosilac Miloš Raonić je ujedno prvi put u karijeri uzeo učešće na turniru u Dejrej Biču, i plasirao se u svoje 20. ATP finale, prvo u ovoj sezoni, u kojoj je poboljšao skor na 10 pobeda i dva poraza.

Milošu je bio dovoljan jedadn brejk (u šestom gemu) za osvajanje prvog seta, a u drugom je propustio priliku da pri rezultatu 6:5 uspešno odservira za pobedu. Veliki borac iz Argenitne se nije predao, uspeo je dad izbori taj-brejk, gde je takođe sustigao prednost rivala i izjednačio na 6:6, ali je Kanađanin iskoristio prvu meč loptu da osigura pobedu.

Momak rođen u Podgorici biće favorit i protiv domaćeg predstavnika Džeka Soka u finalu. Dobio je osam od 10 međusobnih duela, uključujući i poslednji, prošle godine u Šangaju.

Teme:   ATP u Delrej biču, Miloš Raonić, Vesti