18/01/16 - 15:00h

Dan prvi (M): Federer dominantan na startu (svi rezultati)

Rodžer Federer je lako i ubedljivo preskočio prvu prepreku na ovogodišnjem Australijan openu. Švajcarac je za svega 75 minuta savladao Gruzina Nikoloza Basilašvilija sa 3-0, po setovima 6:2, 6:1, 6:2.

Roger Federer

Treći favorit turnira je ekspresno rešio prvi set sa brejkovima u trećem i petom gemu, uz jedan gubitak servisa.
U drugom i trećem setu nije dozvolio protivniku da mu ugrozi servis. On je uspeo da napravi još pet brejkova i bez problema dođe do ubedljivog trijumfa.

Švajcarac će u drugoj rundi igrati sa Ukrajincem Aleksandrom Dolgopolovim koji je u četiri seta savladao Ričardasa Barankisa iz Litvanije sa sa 3:1.

Siguran na otvaranju bio je i ljubimac domaće publike Nik Kirjos, koji je savladao Pabla Karenjo-Bustu sa 6:2, 7:5, 6:2.
Tri seta je bilo dovoljno i Grigoru Dimitrovu da slomi otpor paola Lorencija – 6:3, 7:6(10:8), 6:3, kao i Nišikoriju, koji nije imao problema sa Kolšrajberom – 6:4, 6:3, 6:3.

Favorit sa najtežim zadatkom bio je Marin Čilić bio u velikom problemu. Holanđanin Tijem De Baker je propustio dve set lopte na servis protivnika za 2-0, pa se njegova igra raspala. Čilić je preokrenuo i savio sa 6:7 (4-7), 7:5, 6:2, 6:4, i tako sprečio potpunu katastrofu Hrvata u prvom kolu, pošto je Ivo Karlović predao Delbonisu u trećem setu, a Borna Ćorić ubedljivo poražen od Alberta Ramosa-Vinoljasa – 6:2, 6:2, 6:3. Od Ćorića se očekivalo više, naročito posle prvog ATP finala u Čenaju pre nedelju dana.

Tomaš Berdih se mučio protiv Indijca Jukija Bambrija samo u prvom setu, ali je onda prelomio meč i dobio ga sa 7:5, 6:1, 6:2.

Momak sa reputacijom “teniskog cirkuzanta”, Benoa Per, poražen je od Noe Rubina tako što je izgubio sva tri seta u taj-brejku. Polufinalista Dohe Ilja Marčenko, poražen je već u prvoj rundi od Omara Jasike. U duelu finalista AO iz 2008. i 2006, Conga je savladao Bagdadisa sa 3:1. Nikolas Almagro je pobedio Benetoa, Žil Simon Vaseka Pospišila.