Dan II, kolo I: Marej bez problema, pobeda Del Potra nakon dve i po godine

Danas su nastavljeni mečevi prvog kola na Vimbldonu. U do sada završenim susretima drugo kolo su obezbedili Marej, Kirjos, Vavrinka, Conga…

Endi Marej

Endi Marej

Drugi reket sveta Endi Marej nije imao problema u meču sa zemljakom Liamom Brodijem. Dosta poznatijem i uspešnijem Britancu biloje potrebno 95 minuta da se plasira u drugi krug rezultatom 6:2, 6:3, 6:4.

Marej je u prvom setu osvojio tri gema na svoj servis bez izgubljenog poena uz tri asa. I u drugom je ispalio isto toliko asova, a Brodi je osvojio gem više na svoj servis.
Brejk na startu trećeg seta bio je dovoljan Endiju da meč sigurno privede kraju i plasira se 11.put u drugo kolo na takmičenju koje je osvojio 2013. godine.

Nik Kirjos uspeo je da pobedi Radeka Štepaneka u četiri seta – 6:4, 6:3, 6:7, 6:1.
Impresivna igra na obe strane uz jednu mrlju na meču. Naravno, reč je o ponašanju Australijanca koji se ni ovog puta nije složio sa sudijskim odlukama.

15.nosilac je poveo sa 2:0 i na početku trećeg seta napravio brejk koji je čuvao sve do trenutka kad je došao u priliku da servira za plasman u naredni krug. Živci su popustili, pa je Kirjos preupstio ovaj gem protivniku koji do seta dolazi tek u taj brejku (11-9).

U četvrtom setu teniser iz Australije prepustio je svom protivnku samo jedan gem i plasirao se u drugi krug. Tamo ga čeka Dastin Braun koji je u pet setova pobedio Dušana Lajovića.

Mladi teniser iz Amerike, Tejlor Fric osvojio je jedan set u meču protiv Vavrinke. Četvrti nosilac je nakon dva sata i 28 minuta na terenu slavio rezultatom 7:6, 6:1, 6:7, 6:4.

Fric nije uspeo da u 15 dana pobedi dva Švajcarca, ali mu svakako treba čestitati na igri koju je danas pokazao u svom debitantskom nastupu na Vimbldonu.

Prvi set je odigrao jako dobro i stigao do taj breka u kojem je dva puta bio nesiguran na svoj servis što je prošlogodišnji šampion Rolan Garosa znao da iskoristi. U narednom Vavrinka prepušta samo gem Fricu.
Već u trećem setu, 65. teniser je uzvratio i uzeo tri poena na servis Vavrinke u taj brejku koji je dobio sa 7:2. Četvrtu deonicu meča prošlogodinšnji četvrtfinalista ovog turnira osvaja sa 6:4 i zakazuje duel sa Del Potrom.

Nekada četvrti reket sveta, Argentinac Huan Martin del Potro upisao je prvu vimbldonsku pobedu nakon dve i po godine.
On je danas pobedio 79. igrača sveta, Stefana Roberta iz Francuske sa 3:0 – 6:1, 7:5, 6:0.
Nakon lako dobijenog prvog seta, Del Potro je izgubio svoj servis na startu drugog, ali odmah uzvratio za 1:1 i do samog kraja čuva svoj servis a za vođstvo od 2:0 napravio je još jedan brejk u 12 gemu.
Argentinac pravi seriju od šest gemova u nizu za plasman u drugo kolo u kojem će kako smo već rekli igrati protiv Stanislasa Vavrinke. Najbolji rezultat u Londonu mu je polufinale iz poslednjeg nastupa (2013. godina).

Još jedan Artentinac je prošao u drugo kolo. Reč je o Huanu Monaku koji je u četiri seta bio bolji od Japanca Taroa Daniela. U borbi za treće kolo Monako će igrati protiv Žoa Vilfreda Conge.
Francuz koji je dva puta igrao polufinale u Ol Ingland Klubu danas je očekivano pobedio Servantesa.

Protivnik Viktora Troickog u drugom kolu biće Albert Ramos Vinjolas koji je danas nakon četiri seta pobedio Pospišila.