24/10/14 - 21:27h

Ćorić eliminisao Nadala! (ATP Bazel)

Mladi hrvatski teniser Borna Ćorić napravio je senzaciju na turniru iz serije 500 u Bazelu, pošto je eliminisao trećeg tenisera sveta Rafaela Nadala rezultatom 6:2, 7:6.

Coric-at-the-2014-US-Open-via-Getty-Images-img23046_668

Sedamnaestogodišnji Ćorić odigrao je fenomenalno prvi set, otvorivši meč sa tri vezana brejka, imao je vođstvo od 5:0, Nadal je uspeo nekako da se upiše na semafor, ali je Hrvat lagano priveo set kraju sa 6:2.

U drugom setu viđene su samo dve brejk lopte, ali niko od dvojice tenisera nije uspeo da oduzme servis protivniku, pa je usledio taj-brejk. Hrvatski teniser je uprkos godinama i neiskustvu igrao vrlo smireno, da bi u devetom poenu 13. gema sačekao grešku Nadala, napravio mini brejk i došao u mogućnost da svojim servisom stigne do najveće pobede u profesionalnoj karijeri. Dobro je odservirao, odigrao je agresivno, a Nadal je poslao lopticu u aut za trijumf Ćorića.

Rafael Nadal nije bio na svom uobičajenom nivou, čemu svedoči i veliki broj neiznuđenih, čak 37, uz 14 direktnih poena. S druge strane, mladi Hrvat je ostvario 17 direktnih poena uz 27 neiznuđenih grešaka.

Ćorić će u polufinalu igrati sa Davidom Gofanom, koji je takođe napravio iznenađenje i u tri seta pobedio Miloša Raonića sa 6:7, 6:3, 6:4. Gofan je do trijumfa stigao posle preokreta i borbe od dva i po sata. Imao je zaostatak od jednog seta, ali je uspeo da se posle izgubljemog taj-brejka vrati u meč i zasluženo slavi.

U drugom polufinalu sastaće se Ivo Karlović, koji je savladao Bendžamina Bekera rezultatom 6:4, 6:4, i pobednik meča Federer – Dimitrov.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Bazelu, Ivo Karlović, Miloš Raonić, Rafael Nadal, Rang Lista, Rezultati, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti, Četvrtfinale