26/10/17 - 10:22h

Ćorić – Čilić live prenos (oko 17.00h) – Gledajte direktan prenos

Hrvatski teniseri Borna Ćorić i Marin Čilić igraju u četvrtak meč osmine finala na ATP turniru u Bazelu. Direktan prenos njihovog susreta gledajte na našem portalu od 17 časova.

Live prenos počinje za

Marin Čilić je postavljen za drugog nosioca na turniru, a na startu takmičenja meč mu je predao Nemac Florijan Majer pri vođstvu Hrvata od 1:0 u setovima. Borna Ćorić je u prvoj rundi igrao protiv dobitnika vajld karte, domaćeg igrača Henrija Laksonena i savladao ga sa 2:1 u setovima.

Dvadesetdevetogodišnji Čilić je trenutno četvrti igrač sveta, a u Bazel je došao do pokuša da osvoji svoj 18. trofej u karijeri. Ćorić je osam godina mlađi od svog sunarodnika i 50 pozicija slabije rangiran. U dosadašnjoj karijeri osvojio je jedan ATP turnir.

Ovo će biti njihov peti međusobni susret, a Čilić je slavio u prethodna četiri. Dva meča su odigrana ove godine, a stariji od dvojice Hrvata u oba je bio bolji posle tri seta.

Borna Coric i Marin Cilic

Takmičenje u Bazelu igra se za nagradni fond od 2,109,285 evra, a pobednik će dobiti 395,850 evra i 500 ATP poena. Prvi nosilac je domaći teniser Rodžer Federer.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Bazelu, Borna Ćorić, Borna Ćorić, Hrvatska, Marin Čilić, Region, Teniseri, Turniri, Vesti