31/05/17 - 12:22h

Conga eliminisan sa Rolan Garosa!

Žo-Vilfred Conga poražen je na startu Otvorenog prvenstva Francuske od Renca Oliva.

Twitter

Najbolji francuski igrač ništa nije mogao ni u nastavku meča, prekinutog sinoć zbog mraka – jedan gem je delio njegovog rivala, Renca Olivu od trijumfa i velikog izenanđenja na startu Rolan Garosa, a danas je usledio očigledno neminovni kraj za Congu pred domaćim navijačima.

Nakon tri sata i 36 minuta igre, Argentinac je slavio rezultatom 5:7, 4:6, 7:6 (8:6), 4;6.

U prvom setu Conga je popustio u finišu pa je Argentinac brejkom došao do 6:5, a gem kasnije i do prednosti od 1:0 u setovima..

91. igrač na ATP listi, već nakon nešto više od sat i po vremena vodio je sa 2:0 u setovima.

U trećem setu teniseri su razmenili po jedan brejk, a neizvesna borba je nastavljena u taj-brejku. Bolji je bio Conga i tako smanjio prednost rivala na 2:1.

Francuz je brejkom početkom četvrtog seta najavio da bi mogao do velikog preokreta, ali je ubrzo Argentinac dva puta oduzeo njegov servis i stigao na korak od trijufa, 5:2. Conga pristiže na 5:4, kada se meč prekida, a do raspleta dolazi narednog dana.

Iako je imao početni udarac i šansu da promeni tok meča, miljenik domaće publike doživljava novi brejk,a Argentinac nakon velike borbe koristi četvrtu brejk loptu za veliki trijumf.

Teme:   Rolan Garos, Vesti, Žo-Vilfred Conga