19/04/17 - 07:16h

Ćingdao: Prvi favorit bolji od Milojevića!

Srpski teniser NIkola MIlojević završio je nastup u Ćingdaou porazom u drugoj rundi.

N. Milojević361
Dž. Tompson636

Zimbio

Prvi nosilac na čelendžeru u kineskom Ćingdaou nije dozvolio izneneđenje u meču protiv našeg Milojevića.

Nakon dva sata i 17 minuta igre, Džordan Tompson je izašao sa terena kao slavljenik, pošto je nakon tri seta imao rezultat od 6:3, 3:6, 6:1.

Uvodni set duela između 79. 194. igrača sa ATP liste obeležilo je pet brejkova – do jednog više stigao je reprezentativac Australije i ostvario početnu prednost u setovima. Milojević je u drugom nastavku uzvratio – oduzevši Tompsonu dva servis gema, a da je pri tome sam pretrpeo jedan brejk. Na žalost, u odlučujućem setu srpski teniser nije stvorio šansu za konačni preokret, pa ga je njegov rival dobio ubedljivo, uz dva načinjena brejka, rezultatom 6:1.

U borbi za polufinale, Australijanac će igrati protiv boljeg iz duela u kome se sastaju Bai i Halis.

Nakon eliminacije Milojevića, od srpskih predstavnika u Ćingdaou u singlu je ostao Tipsarević, koji je postavljen za drugog nosioca, i u drugom kolu igra protiv Ivaške.

Čelendžer u Kini se igra na šljaci, za nagradni fond od 125 hiljada dolara.

Teme:   Janko Tipsarevic, Nikola Milojević, Vesti