Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u finale turnira u Ćingdaou.

J. Tipsarević66
M. Burže34

Zimbio

Tipsarević u ovoj sezoni igra treće čelendžer finale, a u pokušaju da odbrani titulu u kineskom Ćingdaou, na putu mu stoji još samo 23-godišnji Nemac Oskar Ote.

32-godišnji srpski teniser je u u poslednjem meču pred samu završnicu turnira bio bolji od devet godina mlađeg Francuza, Matijasa Buržea, 151. tenisera sveta, po setovima 6:4, 6:3.

Sa dva brejka u uvodnom setu, i jednim oduzetim servisom rivalu u drugom, Janko je za jedan sat i 21 minut igre dobio polufinalni meč protiv šestog nosioca na turniru, dok je, s druge strane, dozvoilo samo jednu brejk šansu Francuzu.

Protivnik našeg tenisera za titulu je na poslednjem koraku do finala bio takođe u dva seta bolji od drugog francuskog igrača, Kventina Hajlsa, sa 5:7, 4:6.

Od početka sezone, Janko je trijumfovao na dva uzastopna čelendžera u Bangkoku, potom na mini turneji po Južnoj Americi nije imao nekog uspeha, a nastup u Kini došao je nakon pauze zbog povrede.

Turnir u Ćingdaou igra se na šljaci, za nagradni fond od 125 hiljada dolara.

Teme:   Janko Tipsarevic, Vesti