16/02/17 - 15:41h

Ćiliću hrvatski okršaj u Roterdamu!

Hrvatski derbi osmine finala turina u Roterdamu pripao iskusnijem teniseru.

Prvi nosilac na turniru iz Serije 500 u Roterdamu i finalista iz 2014. godine, Marin Čilić, pobedio je u hrvatskom dvoboju Bornu Ćorića sa 6-1, 2-6, 6-4 za nešto manje od dva sata provedenih u igri.

Čilić je bio siguran u prvom setu koji je dobio uz dva brejka prednosti sa 6:1. Sedmi igrač sveta je nastavio da igra sigurno sve do šestog gema drugog seta, kada je pretrpeo prvi brejk, a potom je Ćorić još jednom oduzeo servis svom daleko iskusnijem zemljaku i uveo meč u treći set.

U odlučujućem setu presudio je jedan brejk i to u sedmom gemu. Ćorić je imao sedam gem lopti, ali je Čilić ostao u gemu, iskoristio drugu brejk šansu i poveo 4:3. Sigurnom igrom je do kraja čuvao svoje servis gemove i obezbedio plasman među osam najboljih na turniru u Holandiji.

Njegov protivnik u borbi za polufinale biće šesti nosilac na ovom takmičenju, Francuz Žo Vilfred Conga, koji je prethodnog dana bio bolji od Luksemburžanina Milera u dva seta, sa 6:4, 6:2.

Teme:   ATP u Roterdamu, Borna Ćorić, Marin Čilić, Vesti