30/10/16 - 18:26h

Čilić najbolji u Bazelu!

Pobednik ATP turnrira u Bazelu je hrvatski teniser Marin Čilić.

Najbolji hrvatski teniser je osvojio svoju prvu ATP 500 titulu u karijeri, pobedivši Keija Nišikorija u finalu Bazela rezultatom 6:1, 7:6 (8:6), posle jednog sata i 37 minuta igre.

Ništa manje zadovoljan Čilić neće biti ni činjenicom da je došao na korak od plasmana na Završni turnir sezone koji se igra u Londonu.

Momak iz Međugorja sada ima 3.090 bodova ako se gleda zbir iz ove takmičarske godine. Glavni konkurenti za plasman u London biće mu Dominik Tim, Tomaš Berdih i David Gofan.

Poslednju priliku za osvajanje novih bodova teniseri će imati već od ponedeljka kada počinje deveti po redu ovosezonski Masters u Parizu.

Čilić će od ponededljka biti deveti teniser sveta, a u Bazelu je osvojio ukupno 16. trofej, drugi ove sezone nakon Sinsinatija pre dva meseca, kada je u završnoj predstavi porazio drugog igrača današnjice Endija Mareja.

Nedaleko od Bazela, u Beču, Endi Marej je osvojio novu titulu i dodatno smanjio zaostatak za Novakom Đokovićem.

Masters u Parizu počinje već u ponedeljak, a titulu brani Novak Đoković.

Teme:   ATP u Bazelu, Marin Čilić, Vesti