19/08/16 - 12:08h

Čilić i Raonić nakon tri seta u četvrtfinalu

Težak dan za favorite u Sinsinatiju. Posle poraza Nadala, Vavrinke i Conge od takmičenja se oprostio i Tomaš Berdih, a Japanac Sugita je uzeo set Milošu Raoniću.

Zimbio.com

Zimbio.com

Četvrti nosilac Miloš Raonić noćas je nakon tri seta izborio plasman u četvrtfinale Mastersa u Sinsinatiju.

25-godišnji teniser je uz 17 as servisa došao do pobede nad japanskim teniserom Juići Sugitom.
Nakon osvojenog prvog seta uz dva brejka, usledio je pad igre Raonića koji Sugita osvaja nakon brejka u drugom gemu.

Ipak u odlučujućem setu Raonić nije dozvolio iznenađenje od 102. reketa sveta i još jednom sa dva brejka slavio za plasman u deseto četvrtfinale ove sezone.

Njegov naredni protivnik biće Dominik Tim koji je u četvrtfinale prošao bez igre, jer se Monfis zbog povrede leđa povukao sa takmičenja.

Marin Čilić nastavlja sa pobedama u Sinsinatiju. Posle trijumfa nad Verdaskom, 14. reket sveta je pobedio Tomaša Berdiha nakon nešto manje od dva sata igre – 6:3, 4:6, 6:4.

Uz brejk na početku meča, Čiić je došao u vođstvo. Poveo je Hrvat i na startu drugog seta, ali Berdih brejkovima u osmom i desetom gemu dolazi do poravnanja rezultata. Putnik u četvrtfinale iz ovog susreta dobio se u odlučujućem, trećem setu u kojem se igralo bez brejk prilike do devetog gema. Čilić koristi četvrtu brejk loptu za 5:4 i u narednom uspešno servira za pobedu.

Čilić će u četvrtfinalu igrati protiv Borne Ćorića koji je deklasirao Rafaela Nadala.

U četvrtfinalu je i Endi Marej koji je upisao i 600. pobedu karijere i u narednom kolu će urkstiti reket sa Bernardom Tomićem.

Tomić je u dva seta bio bolji od Keija Nišikorija nakon dva taj brejka.

Sedmi teniser sveta je poveo sa 3:2, Tomić uzvratio za 5:5 i usledio je taj brejk u kojem je Nišikori uspeo da osvoji tek jedan poen.

U drugom setu se igralo bez brejka, iako su oba tenisera stvarali prilike na servis protivnika, a Nišikori je u desetom gemu ispustio tri set lopte, pa je usledio još jedan taj brejk u kojem Tomić koristi drugu meč loptu za susret sa Marejem.

(Tenis Uživo, M. Petković)

Teme:   Bernard Tomić, Kei Nisikori, Marin Čilić, Masters u Sinsinatiju, Miloš Raonić, Teniseri, Vesti