Čilić – Del Potro live prenos (12.00h) – Gledajte direktan prenos

Duel Hrvata Marina Čilića i Huana Martina del Potra iz Argentine prekinut je zbog kiše. Meč četvrtfinala nastavlja se u četvrtak, a direktan prenos pratite od 12.00h na Tenis Uživo.

Live prenos počinje za

Ko prenosi?

Marin je u osmini finala drugog grend slema u sezoni savladao Fabija Fonjinija iz Italije. Martin je plasman u četvrtfinale obezbedio nakon pobede nad Amerikancem Džonom Iznerom.

Čilić ima 29. godina i na svetskoj rang listi zauzima četvrtu poziciju. Del Potro je pet dana stariji od hrvatskog tenisera i na ATP listi je na šestom mestu. Marin je u dosadašnjoj karijeri osvojio 17 ATP titula, dok je Agrentinac 22 puta trijumfovao u finalima turnira.

Dvojica tenisera odigrali su 12 međusobnim mečeva u kojima je Huan deset puta bio bolji. Poslednji susret imali su 2017. godine na ATP turniru u Bazelu, kada je del Potro slavio rezultatom od 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

Otvoreno prvenstvo Francuske igra se za nagradni fond od 39,197,000. Pobednik u muškoj konkurenciji dobiće 2,200,000 i 2000 ATP poena. Prvi nosilac i branilac titule je Španac Rafael Nadal.

Marin Cilic i Huan Martin del Potro

Budite uz Tenis Uživo i uživajte u odličnom tenisu!

Teme:   Direktan prenos, Grend Slem, Huan Martin Del Potro, Live Prenos, Marin Čilić, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti