Srpski teniser Janko Tipsarević osvojio je novu titulu na čelendžeru u Kini.

J. Tipsarević666
K. Halis734

Zimbio

Tipsarević je pobedom protiv Francuza Kventina Halisa sa 6:7 (5:7), 6:3, 6:4 u finalu čelendžera u kineskom An-Ningu stigao do četvrte titule u ovoj sezoni!

U meču koji je trajao dva sata i 18 minuta, Halis je prvi došao do prednosti u setovima – nakon izjednačene igre u uvodnom delu igre, u taj-brejku je za nijansu agresivniji bio 20-godišnji francuski teniser. Zaostatak od jednog seta Janka očigledno nije pokolebao – igrao je znatno sigurnije, udarao je snažno i ravno, i uspeo da oduzme servis već u četvrtom gemu i da sačuva prednos do kraja, iskoristivši u zavrnom gemu četvrtu set loptu za 1:1.

Posao u odlučujućem setu je završio na samom njegovom startu – brejkom na prvu ukazanu priliku. Francuz je propustio u poslednjem gemu jednu, a ukupno četvrtu brejk priliku u meču da eventualno preokrene konačni ishod ovog duela, pa je srpski teniser prvu meč loptu krunisao novom titulom.

Osvojeni bodovi od ponedeljka će Janka vratiti među 70 najboljih tenisera sveta, najverovatnije na 62. poziciju.

Uvećani bodovni saldo u ovoj godini doneo je bivšem broju osam neverovatan napredak u poslednjih 12 meseci – 25. aprila 2016. Tipsarević je bio na 528. mestu, a sada je, nakon brojnih zdravstvenih problema koji su ga udaljili sa terena prošle godine – na korak od povratka u Top 60.

Teme:   Janko Tipsarevic, Vesti