29/09/17 - 12:12h

Čengdu: Zimonjić bez finala

Srpski teniser Nenad Zimonjić nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u kineskom Čengduu, pošto je u tandemu sa Meksikancem Gonzalesom poražen od izraelsko-pakistanske kombinacije Džonatan Erlih – Aisam Ul-Hak Kureši sa 6:3, 6:4.

Izraelac i Pakistanac će se u finalu sastati sa pobednikom duela Jen-Hsun Lu/Divij Šaran – Markus Danijel/Marselo Demoliner.

Zimonjić i Gozales su imali svoje šanse u ovom meču, ali su ih koštale propuštene brejk lopte. Erlih i Ul-Hak su imali znanja i sreće da iskoriste svoje priliku za oduzimanje protivničkog servisa, napravili su po jedan brejk u oba seta, što im je bilo dovoljno za trijumf.

U prvom setu, Srbin i Meksikanac su imali dve vezane prilike da vrate brejk pri rezultatu 2:4, a u nastavku su prvi vođstvu 3:2 imali 0:40. Nisu iskoristili veliku priliku, i kazna je usledila već u narednom gemu, što je i odlučilo pitanje pobednika.

Teme:   ATP u Čengduu, Nenad Zimonjić, Vesti