29/09/16 - 09:19h

Čengdu: Troicki preko Bagdatisa do četvrtfinala!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Čengduu nakon pobede protiv Kipranina Markosa Bagdatisa.

V. Troicki646
M. Bagdatis362

Troicki je do pobede nad Bagdatisom došao posle sat i 47 minuta borbe, koja je najintezivnija bila u drugom setu.

U meču za polufinale, Viktor Troicki će se sastati sa pobednikom iz četvrtfinalnog duela Anderson – Kirjos.

Srpski teniser je prethodno u prvom kolu savladao norveškog tinejdžera Ruda, i to nakon celodnevnog odlaganja zvog kiše.

U meču protiv Kipranina, Viktor je propustio priliku da posao završi u dva seta, pošto je u drugom imao vođstvo od 4:2. Ipak, nije dozvolio da ga gubitak te prednosti omete u odlučujučoj deonici i uspeo da dominatno reši u svoju korist poslednji period igre.

Šesti nosilac je poveo sa 2:0 na startu, odmah je izgubio brejk prednosti ali ga je još brže i povratio za 3:1, da bi potom sigurno odservirao do kraja seta.

Drugi set obeležili su maratonski gemovi – Viktor je brejknuo u petom gemu, potvrdio za 4:2, ali je onda neočekivano pao i izgubio četiri gema u nizu.

Međutim, treći set je protekao u znaku srpskog tenisera – Bagdatis je na jedite jade dobio prvi gem, da bi Viktor do kraja meča uspostavio potpunu dominaciju. Srbin je u narednih pet gemova izgubio samo jedan poen, i ekspresno okončao meč.

Teme:   Vesti, Viktor Troicki