27/09/16 - 11:17h

Čengdu: Lajović preokretom do osmine finala!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala na ATP turniru u kineskom Čengduu.

D. Lajović166
F. Delbonis634
Dusan Lajovic

Lajović je u prvoj rundi sa 2:1 u setovima, nakon preokreta, savladao 41. tenisera sveta, Federika Delbonisa iz Argentine.

Ovo je bio treći međusobni susret Lajovića i bolje rangiranog argentinskog tenisera, a drugi u kom je slavio naš igrač.

Favorit na papiru silovito je ušao u meč. Zahvaljujući brejku u drugom gemu lako je došao do prednosti od 3:0. Dušan je na kratko prekinuo njegov niz, ali je Argentinac nastavio sa serijom brejkova i slavio sa ubedljivih 6:1 u prvom delu susreta.

Naš teniser je drugi set započeo isto kao i Delbonis prethodni – vođstvom od 3:0. Bio je Argentinac blizu izjednačenja, ali je Lajović novim brejkom poveo sa 5:3, a potom servirao za izjednačenje u setovima. Iskoristio je treću šansu i osvojio ovaj deo meča sa 6:3.

U trećem setu sitnice su odlučile pobednika. Dušan je neutralizovao pet brejk šansi protivnika, a iskoristio je jednu od tri – sasvim dovoljno za pobedu i plasman u osminu finala.

U osmini finala Lajovićev protivnik će biti treći nosilac na takmičenju, Bugarin Grigor Dimitrov.

Turnir u Čengduu ove godine ima svoje prvo izdanje, nosi 250 ATP bodova, a nagradni fond je 840 915 dolara.

Teme:   Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti