13/02/16 - 16:57h

Čelični Kližan prvi finalista Roterdama

Posle još jednog neverovatnog preokreta, slovački teniser Martin Kližan savladao je Francuza Nikolasa Maua u polufinalu ATP turnira u Roterdamu.

Martin Klizan

U prvom polufinalnom meču ATP turnira u Roterdamu Martin Kližan je savladao Nikolasa Maua sa 6:7 (3), 7:6 (7), 6:2.

Baš kao i u četvrtfinalnom meču protiv Bautiste Aguta, kada je spasao pet meč lopti i slavio, Kližan je bio na ivici poraza i protiv Maua, koji je u četvrtfinalu lako eliminisao Viktora Troickog.

Slovak je izgubio prvi set u taj – brejku – Mau je slavio sa 7:3. Delovalo je da će Francuz lakše dobiti drugi set, nakon brejka i vođstav od 5:3. Kližan je prvo teškom mukom smanjio na 5:4, a onda oduzeo servis rivalu za 5:5. I drugi set je otišao u 13-i gem. Nikolas Mau je vodio sa 6:4 i servirao, ali je njegov protivnik dokazao da ima “devet života”, spasao dve brejk lopte i realizovao svoju drugu, za izjednačenje u setovima.

Očekivano, francuski veteran Mau je pao u trećem setu, pa je Martin Kližan lako rešio odlučujući deo igre u svoju korist, sa dva brejka viška.

U drugom polufinalu sastaju se Gael Monfis i Filip Kolšrajber.

Teme:   ATP u Roterdamu, Martin Kližan, Vesti