08/04/18 - 21:03h

Čarlston: Bertens i Gerges u finalu

Kiki Bertens iz Holandije i Nemica Julija Gerges sastaju se u finalu WTA turnira u Čarlstonu.

Julija Gerges

Bertens, 27. teniserka sveta, trijumfovala je nad 13. mesta bolje rangiranom Amerikankom Medison Kiz.

Holanđanka je slavila nakon dva sata i 45 minuta igre, rezultatom od 2:1.

Ona je prvi set dobila sa 6:4, a Medison je u narednom, posle taj-brejka, izjednačila rezultat. Kiki je ponovo slavila u trećem odlučujućem setu sa 7:5 i obezbedila plasman u finale turnira.

Druga finalistkinja, Julija Gerges, bila je bolja od Anastasije Sevastove iz Letonije.

U meču koji je trajao dva sata, nemačka teniserka ostvarila je pobedu nakon dva seta. Prvi je dobila u taj-brejku, dok je u narednom rezultat u njemu korist bio 6:3 u gemovima.

Teme:   Julija Gerges, Kiki Bertens, Teniseri, Turniri, Vesti, WTA