22/04/17 - 17:19h

Budimpešta: Lajović ispao, Đere na korak od glavnog žreba

Dva naša predstavnika igrala su danas u prvom kolu kvalifikacija za glavni žreb ATP turnira u Budimpešti. Dušan Lajović je doživeo neočekivani poraz, a Laslo Đere ostvario trijumf nakon preokreta.

Laslo Djere

Najpre je Dušan Lajović kao drugi nosilac u kvalifikacijama poražen od domaćeg predstavnika Atile Balaša u tri seta – 6:1, 1:6, 6:4, posle jednog sata i 45 minuta igre. Mađara u narednom kolu čeka susret sa boljim iz duela između Amerikanca Bjorna Fratanđela i Tobijasa Kamkea iz Nemačke.

Više uspeha imao je Laslo Đere, koji je nakon preokreta savladao Slovaka Norberta Gomboša sa 4:6, 6:4, 7:5, posle dva sata i 35 minuta igre. U narednom kolu, u kojem će se boriti za prvo kolo glavnog žreba, Đere će igrati sa boljim iz duela između Rusa Jevgenija Donskoja i Aldina Šetkića iz Bosne i Hercegovine.

Mladi srpski teniser je u 10. gemu trećeg seta spasao tri meč lopte, izjednačio i potom odbranio tri brejk lopte, da bi u 12. gemu posle trilera iskoristio prvu meč loptu.

Turnir u Budimpešti počinje u ponedeljak i biće igran za nagradni fond od 482.060 evra.

Teme:   Dušan Lajović, Laslo Đere, Vesti