24/04/17 - 13:18h

Budimpešta: Đere preko favorita do drugog kola!

Srpski teniser Laslo Đere nastavio je sa sjajnim partijama na ATP turniru u Budimpešti. Nakon dve pobede u kvalifikacijama, u prvom kolu glavnog žreba savladao je favorizovanog Rusa Danila Medvedeva.

L. Đere65
D. Medvedev05

Laslo Đere je savladao 63. tenisera sveta nakon što mu je ovaj predao u samom finišu drugog seta, pri rezultatu 5:5, a prvu deonicu je Srbin dobio sa 6:0.

Nakon savršenog prvog seta Đerea, Medvedev je napravio brejk već u prvom gemu drugog, i čuvao ga do vođstva od 5:4. U 10. gemu, Rus je propustio čak četiri set lopte (dve vezane), a Laslo je iskoristio prvu priliku da izjednači na 5:5, nakon čega je njegov protivnik predao.

Nadamo se srpskom okršaju u drugom kolu, pošto Đere ide na boljeg iz meča Troicki – Donskoj, koji možete gledati u direktnom prenosu na našem portalu.

Zanimljivo da je Đere izbacio upravo Donskoja u kvalifikacijama, ali je Rud prošao u glavni žreb kao “laki luzer”:

Teme:   ATP u Budimpešti, Laslo Đere, Vesti